Крок до успіху та якості: підсумки засідання методичної ради
Днями в нашому закладі відбулося чергове засідання методичної ради, присвячене ключовим викликам сучасної освіти. Педагоги обговорили стратегічні питання — від якості навчання в умовах війни до формування ціннісних орієнтирів учнів.
Вкотре говорили про підготовку учнів 10-11-их класів до НМТ, яка включає проведення консультацій, тренувальні тестування (імітація НМТ), профорієнтаційні зустрічі, психологічні тренінги зі зняття стресу, а також індивідуальні консультації, батьківські збори щодо тайм-менеджменту та особливостей НМТ.
Класні керівники поділилися досвідом формування навичок гендерної рівності, акцентували увагу на забезпеченні рівних можливостей для дівчат і хлопців під час освітньої діяльності, протидії булінгу та дискримінації за статтю.




У межах внутрішньої системи забезпечення якості освіти в 2025-2026 навчальному році було здійснено самооцінювання за допомогою платформи EvaluEd. Цього разу фокус був на напрямі «Освітнє середовище». Члени методичної ради обговорили рівні оцінювання за вимогами:
– Забезпечення комфортних і безпечних умов навчання та праці;
– Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації;
– Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору.
Також методична рада заслухала звіт про виконання програми надолуження освітніх втрат.
Засідання пройшло продуктивно. Ми маємо чіткий алгоритм дій, щоб зробити навчання наших учнів ефективним, безпечним та сучасним!
Відповідно до плану роботи методичної ради у січні відбулося чергове засідання. Крім членів ради, на нього було запрошено робочу групу щодо забезпечення щорічного самооцінювання.
Керівником методичного об’єднання класних керівників 5-8 класів висвітлено результати моніторингу “Виховна година як засіб формування української ідентичності. Майстерня класного керівника закладу та філії”, яка зауважила, що виховна година є важливим елементом у процесі формування української ідентичності серед здобувачів освіти, обговорювалися сучасні методики та підходи до проведення виховних годин, інтеграція української культури та традицій в освітню систему закладу, створення тематичних проєктів, що підкреслюють українські цінності.


Членами робочої групи представлено аналіз результатів моніторингу ведення вчителями закладу та філії сайту дистанційного навчання та classroom, який здійснювався за такими показниками:
1. Дотримання вимог щодо ведення сайту дистанційного навчання та classroom (системність, шрифт, розмір).
2. Забезпечення зворотного зв’язку (оцінки, коментарі).
3. Відповідність записів з календарно-тематичним плануванням, узгодженість між платформами.


Наголошено, що вчителі закладу та філії відповідально та якісно ведуть сайт дистанційного навчання та платформу Google Classroom, дотримуються визначених вимог, забезпечують ефективний зворотний зв’язок та узгодженість навчальної документації. Проте виявлено ряд недоліків, встановлено терміни усунення.
Традиційно піднімалися питання” “Про результати роботи з обдарованими учнями у І семестрі 2025-2026 навчального року”, “Про хід атестації педагогічних працівників”, “Про курсову перепідготовку педагогічних працівників”. За результатами методичної ради прийнято ряд рішень, які сприятимуть покращенню освітнього процесу закладу та філії


27 листопада 2025 року відбулося ІІ засідання методичної ради, на якому обговорювалися важливі питання, пов’язані з організацією освітнього процесу у закладі та філії. Першим пунктом було представлено результати моніторингу щодо формування предметних компетентностей на уроках математики у 1-4 класах. Далі було розглянуто участь здобувачів освіти в конкурсах та олімпіадах, що сприяє розвитку їхніх здібностей та підвищенню мотивації до навчання. Також обговорили процес атестації педагогічних працівників, який є важливим для підвищення якості викладання. Останнім пунктом було питання надолуження психологічних втрат учнів, де були запропоновані заходи для покращення їхнього емоційного стану та створення сприятливого навчального середовища.






На методичній раді, що відбулася наприкінці вересня, було розглянуто кілька ключових питань, які стосуються планування та реалізації освітньої діяльності на 2025-2026 навчальний рік.
Перш за все, члени ради ознайомилися з планом роботи, приділивши особливу увагу основним напрямкам реалізації обласної науково-методичної проблеми. Одним із важливих питань було щорічне самооцінювання якості освіти, яке допоможе виявити сильні та слабкі сторони освітнього процесу. Обговорювалася також робота з обдарованими учнями, де планується впровадження нових підходів для розвитку їхніх здібностей. Крім того, акцент було зроблено на участі вчителів у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2026», що сприятиме підвищенню професійного рівня педагогів. Також члени методичної ради розглянули питання підготовки учнів до конкурсів та олімпіад, організацію супервізійної діяльності. Було схвалено програму щодо надолуження освітніх втрат.
Усі питання є важливими для забезпечення високої якості навчання.






8 січня 2025 року відбулося чергове засідання методичної ради закладу, на якому розглядалися питання:
1 Про результати моніторингу рівня сформованості в учнів наскрізного вміння розрізняти прийнятні й неприйнятні ризики.
2 Про результати роботи з обдарованими учнями у І семестрі 2024-2025 навчального року.
3 Про виконання плану заходів щодо дотримання правил академічної доброчесності.
4 Про хід атестації педагогічних працівників.
5 Про курсову перепідготовку педагогічних працівників.
Прийняті членами методичної ради рішення допоможуть скоригувати освітній процес у ІІ семестрі 2024-2025 навчального року.


27 листопада 2024 р. відбулося ІІ засідання методичної ради, на якому розглядали:

- результати моніторингу діяльності вчителів щодо надолуження освітніх втрат;
- участь здобувачів освіти в конкурсах та олімпіадах;
- атестацію педагогічних працівників;
- заходи щодо формування в учнів відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання.
Члени методичної ради здійснили аналіз вищезазначених питань та прийняли важливі управлінські рішення щодо покращення освітнього процесу закладу.


10 січня проведено планове засідання методичної ради закладу. На порядку денному розглянуто питання щодо роботи педагогічного колективу в І семестрі 2023/2024 навчального року, а саме: виконання заходів щодо подолання освітніх, виховних та психологічних втрат, результати роботи з обдарованими учнями, моніторинг навчальних досягнень, результати контролю щодо дотримання вимог у системі оцінювання результатів навчання учнів 5-6 класів, про хід атестаційного періоду в закладі. Про роботу педагогічного колективу з даних питань інформували заступники з навчально-виховної роботи, керівники шкільних методичних об’єднань, відповідальний за роботу з обдарованими учнями. За результатами роботи члени методичної ради виробити ряд рішень до виконання в ІІ семестрі.









