1. Головна
  2. /
  3. УЧНЯМ

УЧНЯМ

Оточуйте себе людьми, які змушують вас ставати кращими

Світ кожної людини наповнений різними емоціями, почуттями, подіями. Також, не менш важливим є те, з ким людина спілкується. Нам властиво дбати про себе, і однією з ознак цієї турботи є вибіркове ставлення до людей, які є в нашому житті.

Людині потрібне спілкування з іншими. Протягом усього життя ми починаємо наповнювати його різними особистостями, які так чи інакше визначають нашу долю.

Кожна людина повинна розуміти, що краще віддавати перевагу якості, а не кількості. Не варто гнатися за тим, щоб мати багато друзів і знайомих. Піклуючись про благополуччя свого життя, потрібно вибірково підходити до цього питання.Час від часу проводьте аналіз того, з ким ви спілкуєтеся.

Головний прояв турботи про себе – це наповнити свій світ добрими і позитивними людьми, які будуть змінювати ваше життя на краще. Турбота про себе – це мінімальне спілкування з тими, хто засмічує простір навколо, і тягне з вас енергію і сили.

Спробуйте бути більш виборчими в придбанні нових знайомств, і спілкуванні з нинішнім оточенням. Ваше життя зможе змінитися в кращу сторону.

Звичайно і ви маєте бути відкритою та щирою людиною. Для цього є декілька правил поведінки та спілкування.


«Як досягти своєї мрії?»

Мрія – це ілюзія, яку ми створюєм самі.

 Вона може стати робочим планом для дій,

 А може залишитися і простим міражем у нашій свідомості…

Доброго дня! Думаю багато хто з вас ставить собі запитання, як досягти своєї мрії? Що таке мрія? Як треба правильно мріяти, щоб наші бажання здійснился?

Мрії бувають різні! У кожної людини вона своя! Будь-яка перемога є успіхом незалежно від того, чим ви займаєтесь і кроком до здійснення заповітної мрії. Але чи замислювалися ви: що таке мрія саме для вас? Як ставити цілі і добиватися їх?

І мета, і мрія визначаються нашими бажаннями. Мета – це досить сильне бажання, до реалізації якого людина прагне, докладаючи певні зусилля. А мрія – це уявне бажання, яке може так і залишитися уявним. Мрії можуть здійснюватися або ні, і відбувається це, як правило, випадково, а тому від самої людини тут мало що залежить. Мету ми встановлюємо на певний проміжок часу. А здійснення мрії можна очікувати все життя і не дочекатися.

Бажання стає метою, якщо:Бажання залишається мрією, якщо:
людина сильно до неї прагне і робить усе що від неї залежить, тобто активно дієлюдина просто чекає, коли бажання здійсниться само по собі, не докладаючи ніяких зусиль
людина може чітко визначити і уявити собі кінцевий результат, до якого прагне (тобто бажання, яке вже здійснилося)  наприклад: хочу отримати 12 балів з географіїлюдина може розповідати про що вона мріє, чітко не уявляючи собі, чого ж вона хоче насправді наприклад: хочу добре навчатися
для реалізації мети людина сама визначає і дотримується певних часових меж наприклад: через 2 місяці я зможу вільно спілкуватися з британськими школярамилюдина ніяким чином не обмежує себе у часі, вона може все життя чекати, коли здійсниться її мрія наприклад: коли-небудь я вивчу англійську мову

     Мрія теж може стати метою, якщо людина чітко уявить, до чого вона прагне, коли вона хоче це отримати (через який проміжок часу) і буде докладати активних зусиль, планомірно просуваючись до досягнення бажаного, не зважаючи на перешкоди, які будуть виникати на її шляху.  Так само й мета може виявитися нездійсненою мрією, якщо лише чекати, коли вона сама по собі зможе реалізуватися.

«Сім умов досягнення мрії»

  1. Бажання її досягти. Не просто бажання як вередливе хотіння або тимчасовий потяг до задоволення чогось. Це має бути всепоглинаюче бажання. Ваша мета починає наближатися до вас лише тоді, коли ви пристрасно бажаєте цього.
  2. Віра у власні сили. У неймовірно успішних людей самооцінка завжди дещо завищена. Зазвичай не набагато, бо іншому випадку це заважає приймати правильні рішення, спираючись на факти.
  3. Чіткість цілей. Свого часу у Вельському університеті провели цікаве дослідження. Студентів-випускників запитали, чи є в них чіткі плани та цілі в житті. Тільки 3% опитуваних чітко сформулювали свої цілі та плани їхнього досягнення. За 20 років опитування провели знову. Ці 3 % студентів досягли більшого успіху, ніж решта 97%, разом узяті (ідеться про фінансовий успіх).
  4. Наполегливість. Саме ця риса характеру найчастіше є вирішальною між посереднім та видатним. Було б наївним сподіватися, що те, чого ви хочете, саме прийде до вас у руки без жодних зусиль.
  5. Спеціальні знання. Куди ж без них? Це фактично підтверджує загальний закон життя: «Дерево або росте й розвивається, або помирає».
  6. Закоханість у справу. Є три ступені прояву інтересу до справи:
  7. зацікавленість – людина легко переносить неможливість займатися справою, яка їй подобається.
  8. любов – думки людини про улюблену справу займають більшість часу;
  9. пристрасть – без справи людина не може жити.

Найбільшого успіху, як правило, досягають ті у кого очі горять пристрастю до справи.

  • Об’єктивне ставлення до результату. Якщо ви занадто пишаєтесь одним успішним результатом, ви ніколи не дочекаєтеся другого. Коли ви досягли якогось успіху, ваша віра в себе росте, на жаль, інколи занадто швидко. Можливо, зростає спокуса задовольнитися, чого ви вже досягли. Але люди такого типу швидко вичерпують свій потенціал.

Не слід забувати про «Закон досягнення мрії»: щоб бути успішним, треба вміти зберігати баланс між тим, чого ми прагнемо, і тим, яким чином ідемо до мети.

Вправа «Я- теперішнє, Я- майбутнє»

     Розділіть аркуш паперу навпіл. З лівої сторони намалюйте й опишіть себе, таким яким ви є у даний період часу. Описуючи, намагайтесь висвітлити такі питання: про що ви мрієте, до чого прагнете, що заважає здійсненню вашої мрії, що стримує вашу активність на шляху до досягнень, які особистісні риси зможуть виявитися найбільш корисними для досягнення успіху. Можливо ви завжди прогнозуєте лише негативні результати, а тому боїтесь починати діяти, можливо ви не вірите в те, що у вас може вийти так як ви плануєте, а можливо ви занадто концентруєтесь на одній справі, не помічаючи іншого або навпаки, намагаєтеся зробити всі справи одночасно і в результаті нічого не виходить…

     А тепер уявіть, що ви вже досягли своєї мети…З правого боку намалюйте і опишіть себе за тими самими питаннями, але враховуючи зміни, які мали б відбутися з вами на шляху до успіху.

     Рефлексія. Подивіться уважно на ваші малюнки…помітили різницю? Які зміни відбулися між першим і другим зображенням? Як би ви могли їх прокоментувати? 

Десять кроків впевненості

  • визнайте свої сильні й слабкі якості і чітко визначте, чого ви прагнете в житті;
  • ніколи не кажіть про себе погано, за вас це зроблять інші;
  • дозвольте собі розслабитися, прислухайтесь до своїх думок, спробуйте зайнятися тим, що вам насправді до вподоби;
  • ваші друзі й близькі теж відчувають невпевненість – спробуйте їм допомогти;
  • визначте для себе одну (або декілька) головну мету на майбутнє життя;
  • замислитесь, які проміжні цілі необхідно досягти, щоб наблизитися до головної;
  • вирішить, що необхідно зробити для їх досягнення, і виконуйте своє рішення;
  • навчиться радіти кожному успіху на шляху до своєї мети, не бійтесь і не соромтесь хвалити й заохочувати себе за кожну маленьку удачу;
  • пам’ятайте, ви самі будуєте своє життя, ваш успіх залежить лише від вас;
  • якщо ви впевнені у собі, то перешкоди стануть для вас викликом, а виклик спонукає до дії.

Речі поза моїм впливом.

Важливо ЗАВЖДИ пам`ятати чим ми можемо управляти!

 Чим ми можемо управляти?

Реальність така, що ми не в змозі контролювати все, що з нами відбувається. Ми не можемо змінити колір своєї шкіри, місце народження, обрати собі батьків, вплинути на того, хто виграє в фіналі чемпіонату NBA або скільки уроків з англійської буде восени, не можемо управляти відношенням до нас інших людей.

Але є одна річ, якою ми можемо управляти: наша реакція на те, що відбувається з нами. Важливо саме це!

 Ось чому слід перестати турбуватись про те,чим ми не можемо управляти, а почати турбуватися про те,чим управляти ми можемо.

Контроль над самим собою, своєю свідомістю, відповідальність за свої рішення, дії називають в психології проактивністю.Згідно з уявленнями про проактивність психіки людини, між подразниками, що впливають на людину і її реакцією на ці подразники лежить вільна незалежна воля. Тобто ми самі вибираємо свою реакцію на ті чи інші дії. Протилежністю проактивності є реактивність, коли вибір визначається зовнішніми обставинами, стимуляцією.

Бути проактивною людиною означає, що людина усвідомила свої глибинні цінності та цілі і діє згідно зі своїми життєвими принципами, незалежно від умов та обставин. Проактивні (відповідальні за свій вибір) люди зосереджені на тому, чим вони можуть управляти. Тому вони знаходяться в стані внутрішнього спокою та краще контролюють своє життя, роблячи усвідомлений та розумний вибір. Вони вчаться з посмішкою ставитись до своїх не успіхів та приймають речі, які вони не можуть змінити. Їм може щось неподобатись, але вони знають, що турбуватись про це даремно.


STOP! Кібербулінг


Шкідливі звички. Коротко про головне.



Профорієнтація та вибір свого життєвого шляху.

Ти вже знаєш, що одним із компонентів алгоритму вибору професії є “хочу”, тобто це твої прагнення. Від того, ким і яким ти хочеш бути, залежить твоє особисте щастя, а також і внесок у суспільну справу. Тому, щоб зробити правильний вибір і зорієнтуватись у великому та складному світі професій, у якому їх нараховується десятки тисяч, тобі допоможуть деякі рекомендації.

Людям із порушенням зору