2024-2025 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
09.01.2025р. пройшло засідання методичного об”єднання природничого циклу на тему: “Формування в учнів позитивної мотивації до навчання, практичні механізми діагностики та надолуження освітніх втрат” В ході засідання розглянуто основні чинники, що впливають на зацікавленість учнів у навчанні,
представлено підходи до формування внутрішньої та зовнішньої мотивації через заохочення, персоналізацію навчання та створення позитивного емоційного середовища. Обговорено методи виявлення прогалин у знаннях, включно з анкетуванням, моніторингом успішності, тестуванням та індивідуальними бесідами з учнями. Засідання пройшло продуктивно, учасники домовилися про кроки для створення сприятливих умов для навчання учнів та ефективного подолання освітніх втрат.
STEM-магія. “Секрети” сучасного гендерночутливого STEM уроку”
8 січня у рамках школи педмайстерності, вчителем фізики Лукичовою Наталею було проведено майстерку за темою: STEM-магія. “Секрети” сучасного гендерночутливого STEM уроку” (воркшоп).
Розглянуто основні “лайфхаки”, що стануть у нагоді при викладанні предметів природничо-математичного циклу, на прикладі уроків фізики 7 класу НУШ. Ознайомлено з ключовими ідеями викладання міжгалузевого інтегрованого курсу STEM, опрацьовано ключові проєкти курсу та разом з колегами, здійснено апробацію міні-дослідження “На крилах”.
Вчитель також поділилась добіркою корисних ресурсів, що стануть у нагоді для підвищення пізнавальної активності та зацікавлення учнівства.
Вітаємо! Вітаємо! Вітаємо переможців ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії:
- Торопу Поліну Андріївну, ученицю 8-А класу, яка посіла І місце;
- Понича Максима Миколайовича, учня 10-Б класу –І місце;
- Чечіну Юлію Олександрівну, ученицю 11-А класу – І місце;
- Бараннікова Вадима Едуардовича, учня 9-А класу – ІІ місце.
У захоплюючому світі хімії учнів супроводжує вчитель вищої кваліфікаційної категорії, Чепурна Наталія Миколаївна.
Бажаємо вам успіхів та здобутків!
Завершився районний тур олімпіади з фізики та астрономії, у якому взяли участь учні 7, 8, 9, 10, 11 класів нашого закладу. Юні науковці продемонстрували свої знання та справжній талант, любов до природничих наук та наполегливість!
Серед переможців:
Фізика
- Романовський Макар – 7-А клас – І місце, вчитель Лукичова Наталя Сергіївна
- Федоренко Аріна – 9 А клас – І місце, вчитель Редько Леся Володимирівна
- Волик Ксенія – 8-Б клас – ІІ місце
- Понич Максим – 10-Б клас – ІІІ місце
- Мітяшина Анастасія – 11-А клас – ІІ місце
вчитель Лукичова Наталя Сергіївна
Астрономія
- Чечіна Юлія – 11-А клас – ІІ місце, вчитель Лукичова Наталя Сергіївна
Дякуємо учасникам та учасницям за чудовий результат, а Федоренко Аріні бажаємо успіхів в обласному турі олімпіади з фізики!
Шановні здобувачі освіти, ваша перемога є свідченням вашої наполегливості та високого рівня розуміння дисципліни! Бажаємо не зупинятися на досягнутому, завжди вірити в себе, сміливо йти до вершини успіху й пам’ятати, що у вас все отримається! Успіхів та нових досягнень у вивченні фізики та астрономії!
Позаду районний тур олімпіади з історії, в якому взяли участь учні нашого закладу . Ваші досягнення — це свідчення вашої наполегливості, старанності та великої любові до вивчення минулого. Ви довели, що є справжніми знавцями історії, а також показали силу інтелекту, креативності та уміння мислити критично.
Серед переможців:
· Пацюк Анастасія (8 клас) – І місце, вчитель – Патрахайло Олена Анатоліївна;
· Паньковик Кирил (9 клас) – І місце, вчитель – Патрахайло Олена Анатоліївна;
· Леона Єлизавета (11 клас) – І місце, вчитель – Носач Сергій Володимирович;
· Біслер Максим.( 10 клас) – ІІ місце, вчитель – Носач Сергій Володимирович;
Ми пишаємося вашими успіхами, адже ваша перемога — це не лише ваш тріумф, а й гордість для всієї школи! Попереду вас чекають нові вершини та можливості, і ми впевнені, що ви продовжите радувати нас своїми здобутками.
Результати ІІ туру олімпіади з біології
Завершився районний тур олімпіади з біології, у якому взяли участь учні 8,9,10,11 класів нашого закладу. Юні біологи продемонстрували свої знання з розділів науки про життя, справжній талант, наполегливість і любов до біології!
🏆 Серед переможців:
- Пацюк Анастасія Олександрівна 8-Б клас – І місце
вчитель – Піддубна Наталія Віталіївна;
- Сторчак Анна Олегівна (9 – А клас) – ІІ місце
вчитель – Піддубна Наталія Віталіївна;
- Козак Уляна Іванівна (10 -Б клас) – ІІ місце
вчитель Чепурна Наталя Миколаївна
- Утас Вікторія Євгеніївна (11-А клас) – ІІ місце
вчитель Чепурна Наталя Миколаївна
Дякуємо учасникам за чудовий результат, а Анастасії Пацюк бажаємо успіхів в обласному турі олімпіади з біології.
Шановні учні, ваші перемоги є свідченням глибоких знань, та невпинного прагнення до нового. Ви надихаєте своїм прикладом і доводите, що праця і захоплення улюбленою справою приносять заслужені плоди. Бажаємо успіхів та нових досягнень у вивченні біології! 🌿
“Можливості штучного інтелекту (AI) для роботи вчителя”. Як з поміж великої кількості сучасних засобів, обрати доступний та корисний ресурс? Як адаптувати до потреб та якнайкраще застосувати для полегшення рутинних процесів? Як виділити більше часу на навчальні потреби? Як адаптувати відповідно індивідуальних особливостей учнівства? Відповіді на ці та інші питання, шукали на майстер класі, який провела Лукічова Н.С.
Також, опрацювали добірку ресурсів з можливостями ШІ для вчительства. Та отримали кейс до більш глибокого Занурення. Штучний інтелект може стати потужним помічником для вчителів, полегшуючи рутинні завдання та надаючи нові можливості для урізноманітнення навчального процесу. Від генерації візуальних матеріалів до аналізу успішності учнів, ШІ здатен значно підвищити ефективність роботи вчителя.
28.10.2024 року відбулося друге засідання методичного об”єднання природничого циклу. Опрацювали з колегами заплановані питання, поділилися досвідом. Вирішили всю інформацію з виступів та доповідей взяти до уваги та впроваджувати в навчальний процес.
19 серпня 2024 р. відбулося організаційне засідання вчителів природничого циклу. Тема: Вивчення нормативно- інформаційної документації та методичних рекомендацій з питань викладання та оцінювання предметів природничих дисциплін в 2024-2025 н.р.,
Розглядали такі питання:
- Аналіз роботи МО за 2023-2024 н.р. та основні напрямки й завдання роботи на 2024-2025 н.р.
- Опрацювання нормативних документів та інструктивно-методичних матеріалів щодо вивчення навчальних предметів у 2024-2025 н.р.
- Робота над освітніми втратами.
- Оцінювання учнів 5-6 класів та дітей з ООП
- Індивідуальні освітні маршрути як засіб реалізації індивідуальної самоосвітньої діяльності вчителя.
- Обдаровані діти – майбутнє країни
До обговорення долучилися всі члени методичного об’єднання, вирішили отриману інформацію взяти до уваги.
2023-2024 навчальний рік
З 15 березня 2024 року по 30 квітня 2024 року був проведений обласний фестиваль педагогічних ідей з науково-технічної та STEM-освіти для педагогів
закладів позашкільної, загальної середньої та професійно-технічної освіти Херсонської області у дистанційному форматі.
На фестиваль було подано 21 матеріал від 23 учасників з 13 закладів освіти Херсонської області. Всі учасники отримали сертифікати, комісією було обрано лауреатів у представлених номнаціях. Одним з лауреатів стала й Лукичова Наталя Сергіївна, вчитель фізики, Бериславського опорного
закладу “Академічний ліцей” Бериславської міської ради Херсонської області. Номінація: конспект чи опис заняття/уроку, розділ: STEM-освіта.
29 квітня 2024 року для педагогів закладів освіти, що пілотують новий Державний стандарт базової середньої освіти в Херсонській області, було проведено онлайн-семінар-практикум «STEMагія: палітра інновацій у новій українській школі». До участі було запрошено й викладачку Бериславський опорний заклад «Академічний ліцей» Бериславської міської ради Лукичову Наталію.
Під час роботи було розкрито тонкощі проведення STEM-занять та успішної реалізації проєктів. Зокрема з досвідом організації участі у Всеукраїнських STEM активностях, таких як “STEM – весна 2024”.
Цей захід ще раз довів, що освіта Херсонщини незламна попри всілякі негаразди і навіть в умовах дистанційного навчання наші педагоги спільно з учнями реалізовують яскраві дослідницькі проєкти у галузі STEM.
25 квітня для слухачів та слухачок, що проходить курс з підвищення кваліфікації на базі КВНЗ “Херсонська академія неперервної освіти”, Лукичовою Н.С. було проведено майстер-клас за темою: “Організація сучасного гендерночутливого STEM-уроку з використанням цифрових технологій (із досвіду роботи вчителів)”.
Розібрали як основи організації, планування та особливості гендерночутливого STEM уроку/заняття так і попрактивувались у створенні мапи та орієнтовного плану “пробних” варіантів.
Ознайомлено з наявним досвідом успішних реалізації проєктів та надано корисні ресурси для пошуку ідей та матеріалів до використання на власних заняттях.
Семінар в рамках фестивалю “STEM-весна-2024”
11 квітня відбувся семінар для вчителів закладу на тему: “STEM-освіта: основи, практичний кейс та методичні рекомендації” в рамках фестивалю “STEM-весна-2024”. Координаторки заходу Лукичова Н.С. та Латишко М.О. розповіли про STEM “Що? Як? Навіщо?”, познайомили з вимогами та організацією “STEM тижня – 2024” у нашому навчальному закладі, який відбудеться з 22 по 26 квітня, надали методичні рекомендації щодо проведення STEM-занять, активностей.
#STEMтиждень_spring2024
#ідеяSTEMтиждень_spring2024
8 січня відбулося засідання методичного об’єднання вчителів природничого циклу, на якому розглядалося питання «Дієві механізми взаємонавчання та обміну досвідом» – Впровадження різних форм навчання з використанням новітніх технологій. Інноваційні технології навчання у сучасній школі.
Колеги ділилися своїми наробками, ознайомили присутніх із роботою на різних застосунках. Вирішили створити каталог Інтернет ресурсів для організації навчальної діяльності учнів.
4 січня відбулося засідання методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу. Тема засідання: Розвиток предметно – методичних та професійних компетентностей педагогів, як засіб підвищення предметних та ключових компетентностей учнів. У ході засідання викладачі поділилися досвідом і отримали корисну інформацію.