1. Головна
  2. /
  3. Дитячі страхи

Дитячі страхи

Дитячі страхи: як допомогти дитині впоратися з переживаннями | Діти в місті  Україна

Часто те, що лякає дитину, дорослому здається дрібницею. Але батькам важливо пам’ятати про те, що дитячий страх ніколи не повинен ставати причиною для глузування або паніки.

Ігри та вправи на корекцію дитячих страхів
1.Намалюй свій страх.
Дитині пропонують намалювати свій страх на аркуші А4. Коли малюнок готовий, запитайте: «Що ми тепер зробимо з цим страхом?»
2. Вигадуємо історію.
Складіть разом з дітьми історію про чарівну скриньку, в якій лежить те, що перемагає все страхи. Що це може бути? Попросіть дітей намалювати це.
3. Пальчиковий ляльковий театр.
Розіграти сценки, в яких одна з ляльок всього боїться, а інші допомагають їй впоратися зі страхом. Слід питати дітей, які варіанти боротьби зі страхом вони можуть запропонувати, стимулювати, вигадувати як можна більше варіантів.
4. Затоптаний страх.
На підлозі розстеліть три аркуша ватману. В пластикові тарілки налийте фарби. Запропонуйте дитині вступити в фарбу і пройтися по ватману зі словами; «Страх я буду свій топтати, бо відважним хочу стати!»
5. Одним з найефективніших методів, що сприяють корекції страхів дітей дошкільного  та молодшого шкільного віку є казкотерапія. Складайте казки з дитиною про її страхи, тривоги і радощі. Переписування казки – дитина вибирає для казки такий кінець, який найбільше відповідає її внутрішньому стану. Казкова імідж-терапія – в казковому образі дитина може зобразити те, чого вона боїться. Казкове малювання – засноване на тематичному малюванні, яке допомагає вивчити внутрішній світ дитини, зрозуміти, що її лякає.

Один з найефективніших методів боротьби зі страхами – це, звичайно, любов і підтримка батьків. Крім цього, впоратися з фобіями дітям допоможе:

  1. Дружба зі страхами. Якщо дитина боїться монстрів або персонажів з мультика, потрібно переконати малюка в тому, що насправді вони добрі й боятися їх не варто.
  2. Діліться з дитиною власними дитячими страхами і розповідайте, як ви їх долали. Це дасть малюку зрозуміти, що він не самотній у своїх переживаннях.
  3. Купіть дитині «захисника від страхів». Наприклад, ловця снів, який позбавляє людей від кошмарів, і буде охороняти сон малюка. Підійде і будь-який інший захисний ритуал.
  4. Навчіть дитину перемикатися на позитивні думки.

Якщо ж страх створює серйозні проблеми, викликає панічні атаки та істерики, обов’язково зверніться до фахівця. У таких випадках побороти страхи допоможе терапія.

Дитячі страхи. Шляхи їх подолання - презентація з психології

Головне, не бійтеся дитячих страхів! Приймайте своїх дітей такими, якими вони є, разом з їх тривогами і побоюваннями. Батьки для дитини – могутні люди його маленького світу, вони можуть впоратися з будь-якою проблемою. Страх – всього лише новий досвід в житті дитини, якщо поруч з ним люблячі, впевнені в собі, які розуміють і приймають мама і тато, які готові в будь-який момент прийти на допомогу і захистити від усіх жахів в світі. Тому все, що від вас вимагається – вчасно помітити переживання, вміло розпитати його про це, тверезо оцінити свої здібності і ситуацію і зрозуміти, чи можливо впоратися зі страхом самостійно або краще довірити це фахівцеві.

Дитячі страхи. Шляхи їх подолання - презентація з психології

Людям із порушенням зору