1. Головна
  2. /
  3. ВИХОВНІ ЗАХОДИ З БЕЗПЕКИ
  4. /
  5. Всесвітній день психічного здоров’я

Всесвітній день психічного здоров’я

Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня.

Цього року він проходить за темою: «Моє здоров’я – моє право». За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ця тема має на меті сприяти праву кожного, будь-де, мати доступ до медичних послуг, освіти та інформації. До цього важливого дня  активно приєдналися й учні нашого закладу.

Учні 1-А класу (класний керівник Хриненко А.О.) у Всесвітній день психічного здоров’я дізналися, що таке ментальне здоров’я, як його підтримувати за допомогою фізичної активності, здорового харчування, повноцінного сну. Діти під час уроку відтворили «Руханку сили» разом з телеведучим Олександром Педаном.


У Всесвітній день психічного здоров’я, який відзначається 10 жовтня, заведено говорити про проблеми психічного здоров’я в усьому світі. Тож учні 2-В класу дізналися, що психічне здоров’я так само важливе, як і фізичне. Воно допомагає нам відчувати радість, справлятися зі стресом, приймати правильні рішення та добре спілкуватися з іншими людьми. Діти стали акторами театру “Емоцій”, а також виготовили сквіш-антистрес для покращення свойого емоційного стану.


Учні 4-А класу ( кл.керівник Бондаренко І.Г) з’ясували, що ментальне здоров’я об’ єднує дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття.


10 жовтня в усьому світі відзначається Всесвітній день психічного здоров’я або День ментального здоров’я.

Учні 4-В класу виготовили сквіші-антистрес, а також мали заняття з покращення ментального здоров’я.


Учні 3-В класу ознайомились із поняттям «ментальне здоров’я», його ознаками та чинниками


Сквіш – це м’яка і приємна на дотик іграшка. Їх приємно м’яти в руках, через що їх ще називають
іграшками-антистрес. «Жмакання” в руках сквіша допомагає дітям зняти напругу, позбутися від стресу. Тому, учні 3-В (класний керівник Сидоренко Т.О.) показали та розказали про свої яскраві сквіші,  а учні 2-В класу (класний керівник Строкань Ю.С.), 4-В класу (класний керівник – Пацюк Н.М.), 5-А класу (класний керівник Семенова А.О.) виготовили сквіші-антистрес.
Творчий процес та натхнення зробили свою справу!

Якісна організація онлайн-навчання вимагає неабияких зусиль педагогів. Усі ці моменти, звісно, відбиваються на їхньому психічному здоровʼї

Тому, вчителі закладу протягом цього тижня долучилися до майстер-класу стресостійкості та життєстійкості «Твоє ментальне здоров’я» з психологинею Юлією Зорій. Вони ознайомилися з найкращими світовими стратегіями, що допоможуть справлятися з різними життєвими ситуаціями та викликами. Також, з метою знайти моменти для себе в  кожному жовтневому дні, психологом Жеваженко Л.П. було розроблено «Календар з турботою про себе».

Всім батькам школи були надіслані поради щодо збереження ментального здоров’я дітей “Як відновити ментальне здоров’я дитини: 5 обов’язкових кроків для батьків”.

Порада від психолога учасникам освітнього процесу:

«Турбуйтесь про себе та не турбуйтесь через дрібниці! Бережіть себе та своє психологічне здоров’я».


Людям із порушенням зору