1. Головна
  2. /
  3. СТОРІНКА ПСИХОЛОГА
  4. /
  5. Ментальне здоров’я дітей під...

Ментальне здоров’я дітей під час війни: депресія

День поширення інформації про дитячу депресію  було започатковано у зв’язку зі зростаючою стурбованістю проблемами психічного здоров’я, з якими стикаються діти, в тому числі зростанням рівня депресії серед молодих людей. 

Депресію можна порівняти з дементором із романів про Гаррі Поттера, який висмоктує всю радість, залишаючи лише смуток і безнадію. Депресія може проявлятись навіть у трирічних дітей. Це вкрай небезпечний стан, який варто вчасно розпізнати, аби запобігти можливим наслідкам. 

Як зрозуміти, що у дитини депресія:

  1. Зверніть увагу на вагу та апетит. Дитина може стрімко втрачати кілограми через стрес, або ж навпаки набирати вагу через постійне бажання їсти. Розлад харчової поведінки може бути сигналом для батьків, що ментальне здоров’я дитини потребує уваги.   
  2. Порушення сну. Дитина може не спати, важко засинати або прокидатися вночі, нарікаючи на  страшні сни. Або ж, навпаки, дитина постійно хоче спати, їй важко вставати з ліжка, вона постійно шукає приводу, аби лягти. 
  3. Постійний смуток. Ви перестали бачити посмішку на обличчі вашої дитини. Вона постійно сумна, відсторонена, закрита від світу та від вас. 
  4. Дитина втрачає інтерес до хобі, які раніше її цікавили. Наприклад, перестає малювати, ліпити, співати тощо. Її мало що цікавить. 

Можуть виникати думки про суїцид або навіть спроби його скоїти. 

Якщо хоча б один з наведених вище симптомів тривають щонайменше два тижні, потрібно звернутись до спеціаліста в лікарні, аби виявити депресію та почати лікування. Ви можете отримати безоплатну допомогу, скориставшись наступними номерами: 

  • гаряча лінія Національної психологічної асоціації: 0 800 100 102;
  • гаряча лінія фонду «Голоси дітей»: 0 800 210 106;
  • психологічна підтримка військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх родин: 067 348 28 68.

Ми не знаємо, скільки триватиме війна і як вона вплине на ментальне здоров’я всіх нас. Втім, вже зараз ви можете допомогти своїм дітям зменшити наслідки цих проявів. Не нехтуйте психологічною та психіатричною допомогою для себе та своїх дітей.

Людям із порушенням зору